Tubusové světlovody

Tubusové světlovody zajistí přívod denního světla do vnitřních prostor budovy a podkroví, kam není možné použít klasické nebo střešní okno.

Denní světlo se dostává skrze namontovanou průsvitnou kopuli do světlonosného tubusu. Světelné nebo sluneční paprsky se následně odrážejí od vnitřního vysoce reflexního obalu a jsou směrovány do spodní částí k rozprašovači ( difuzéru ), který je osazený ve stropu místnosti. Jeho úkolem je rovnoměrné rozptylování dodaných paprsků světla do prostoru místnosti pro její prosvětlení. Použitý flexibilní tubus světlovodu zabraňuje případným konstrukčním překážkám v průběhu montáže. Světlovod může být používaný také ve večerním období při použití dodatečného světelného prvku.

1482-01-STI-L1504-01-STI-XXL-potom

(ilustrační fotografie Velux)

Tubusové světlovody Fakro

katalog - tubusové světlovody

Tubusový světlovod SRT

srt

- pevný hliníkový světlovodný tubus
- vnitřní tubus je potažen reflexní odraznou vrstvou na bázi stříbra na které je nanesena superreflexní vrstva odrážíjící až 98% světla. 
- minimální ztráty světelné prostupnosti umožňují použít světlovod v délce až 12m.
- tubusový světlovod SRT je možné namontovat do plochých střech.
- součástí balení je průsvitná umělohmotná kopule, 3 díly tubusového potrubí SRM o délce 61 cm, koleno, stropní rám a prizmatickým difuzérem a        montážní sda.
- vyrábí se v průměru 250 mm a 350 mm.
- celková délka všech dílů je 210 cm, možnost prodloužení potrubí.


Tubusový světlovod SLT

slt

- tento model se odlišuje ohebným světlovodným tubusem vyrobeným z metalizovaného polyestru a je vyztužen ocelovým drátem. Konstrukce umožňuje montáž v prostoru s konstrukčními překážkami.
- skládá se z umělohmotné kopule, ohebného tubusu v délce 210 cm, stropního rámu s prizmatickým difuzérem a montážní sady.
- doporučená maximální délka ohebného tubusu je 4m pro průměr 350 mm a 6 m pro průměr 550 mm.
- možnost namontovat do plochých střech.